טיפול באומנות לילדים

מטפלת באומנות | מירה > בלוג טיפול באומנות > טיפול באומנות > טיפול באומנות לילדים > טיפול באומנות לילדים

טיפול באומנות לילדים

טיפול באומנות לילדים – המפתח לפוטנציאל ויצירתיות

בקצב המהיר של העולם היום, בו ילדים נחשפים בטיקטוק תוך מספר דקות בודדות למנעד רחב של רגשות סותרים – טיפוח רווחה רגשית אצל ילדים ועידוד יצירתיות ומציאת דרכים חדשות לפריקת וניהול רגשות הוא נושא בעל חשיבות עליונה. פה נכנס לתמונה טיפול באומנות לילדים.

טיפול באומנות מספק מוצא לביטוי רגשי עצמי ומנצל את הפוטנציאל של ילדים בדרכים ייחודיות. בואו לחקור את היתרונות של טיפול באומנות, נבין כיצד הוא עובד, ונעמיק בתפקידה של מטפלת באמנות בטיפול ובהדרכת ילדים והורים בתהליך יוצא הדופן הזה.

טיפול באמנות לילדים

מירה זהבי-פלג היא פסיכותרפיסטית עם ניסיון רב במקצוע משנת 2003, היא כיום מחלוצי המרכז לבריאות הנפש בשומרון ומטפלת במטופלים בגנים ובסטודיו הפרטי בתל אביב.

רוצים לבדוק אם ילדכם מתאים לטיפול באומנות? שיחת כימיה ראשונית ללא עלות, בואו נדבר בווטסאפ!

טיפול באומנות לילדים – מה זה בכלל?

טיפול באומנות הוא סוג של תהליך תרפיותי המסייע בעזרת מגוון צורות אמנות, כגון ציור, ציור ופיסול, כאמצעי יוצא דופן לתקשורת רגשית ולחקירה עצמית.

בניגוד ליצירת אמנות באופן רגיל, הטיפול באמנות מונחה על ידי מטפלת באומנות מיומנת שמבינה את ההיבטים הפסיכולוגיים והרגשיים של יצירת אמנות. באמצעות שיטת זו, ילדים יכולים לבטא את מחשבותיהם, רגשותיהם וחוויותיהם, לטפח צמיחה אישית וריפוי.

טיפול באומנות לילדים

איך זה עובד?

במהלך מפגשי טיפול באומנות המטפלת מייצרת סביבה בטוחה ותומכת לעידוד הביטוי העצמי של הילד.

בנוסף המטפלת מספקת מגוון חומרי אמנות שונים והיא מדריכה את הילד בפעילויות שונות המקדמות התבוננות עצמית וחקירה רגשית יחד עם המטפלת.

באמצעות תהליך יצירת האמנות, הילדים יכולים לתקשר את מה שקשה להעביר במילים.

תהליך זה עוזר להם לקבל תובנות לגבי הרגשות, המחשבות וההתנהגויות שלהם, מה שמוביל למודעות עצמית רבה יותר ולהתפתחות אישית.

היתרונות של טיפול באומנות לילדים

טיפול באמנות מציע יתרונות רבים לילדים.

מפגשי טיפול לילדים מספקים מוצא יצירתי לילדים לבטא את עצמם בצורה אותנטית.

באמצעות היצירה, הם יכולים להתבטא יותר בחופשיות מבלי לגעת בנקודה הכואבת באופן ישיר, ועל ידי כך יחד עם החקירה הרגשית עם המטפלת, הם מפתחים אינטליגנציה רגשית ומשפרים יחד את ההערכה העצמית.

טיפול באומנות לילדים

בנוסף, טיפול באמנות מטפח את הדמיון ואת כישורי פתרון הבעיות של הילדים, הוא מטפח יצירתיות וחדשנות ודרך חדשה להסתכל על בעיות.

ויותר מזה, הוא כלי רב עוצמה לילד המסייע לנהל מתח, חרדות או טראומות. כך שהוא מהווה כלי מאוד אפקטיבי ברגעים של קושי רגשי כזה או אחר.

איזה ילדים מתאימים לטיפול באומנות?

לא לכל ילד טיפול באומנות הוא הטיפול הנכון.

טיפול באומנות בעיקר אפקטיבי לילדים רגשיים הסובלים מקושי רגשי, חרדות, טראומות או אפילו תקופה קשה ומאתגרת מבחינה רגשית כמו בעיות חדשות בבית הספר או בבית.

הילדים שחווים קשיים רגשיים או טראומה יכולים למצוא נחמה וריפוי באמצעות טיפול באמנות, עצם היצירה היא תרפיותית וכשמכניסים אותה תחת המטרייה של טיפול באומנות יחד עם מטפלת מנוסה – האפקט ניכר מאוד מהר.

בנוסף לכל זאת, ילדים עם אתגרים התנהגותיים או חברתיים יכולים לפתח מיומנויות חברתיות חיוניות ותהליכי ויסות רגשי חדשים.

טיפול באומנות לילדים

גם במקרים בו לילד יש עיכוב התפתחותי או לקויות למידה כלשהי, טיפול באומנות יכול לסייע, שאלו על אימון הניורו פידבק החדשני שיכול לסייע לילדים החל מכיתה ד' ומעלה לשפר ביצועים בקשב וריכוז.

תפקידה של מטפלת באמנות

מטפלות באומנות הן אנשי מקצוע בעלי הכשרה גבוהה המתמחים בשימוש ביצירת אמנות ככלי טיפולי.

המומחיות והייחוד של מטפלת טובה, מתבטא בעיקר ביכולת של המטפלת ליצור קשר טיפולי עם הילד.

לאחר יצירת הקשר וביסוס האמון ההדדי, המטפלת יכולה להנחות את הילד ביצירת האמנות, לעודד אותו לחקור את העולם הפנימי והרגשי שלו, ובנוסף מאפשרת דיאלוג פתוח סביב יצירת האומנות שלהם באופן ישיר, והרגשות באופן עקיף.

מטפלות באמנות יכולות להציע תובנות ופרשנויות מקצועיות וייחודיות בעולם הטיפול, דבר המסייע לילדים לקבל הבנה מעמיקה יותר של רגשותיהם וחוויותיהם בצורה משמעותית ויוצאת דופן.

טיפול באמנות לילדים

לסיכום

טיפול באומנות לילדים היא גישה ייחודית המסייעת לילדים דרך ביטוי חדשה ועקיפה לרגשות במיוחד בגיל בו העולם הרגשי הוא מאוד overwhelming כיוון שהכל נראה גדול ומאיים.

בנוסף טיפול באמנות הוא כמו מפתח היכול לשחרר את הפוטנציאל היצירתי החבוי של הילד. באמצעות ביטוי אמנותי, ילדים יכולים לתקשר ולשחרר מחשבות ורגשות בצורה עקיפה, לפתח מיומנויות חיוניות ולהתגבר על אתגרים פנימיים וחיצוניים כאחד.

מירה זהבי-פלג – מטפלת בהבעה, יצירה ואומנות

המטפלת מירה זהבי-פלג, מטפלת באומנות משנת 2003, בעלת ניסיון בטיפול בילדים, נוער ומבוגרים.

מטפלת באומנות לילדים

מירה מקיימת קבוצות טיפול באמנות במרכזי בריאות הנפש, עמותות ובתי חולים, ובנוסף מציעה טיפול באמנות פרטי למטופלים יחד עם הדרכת הורים להורי הילד. מירה מציעה טיפול באומנות בתל אביב בקליניקה הפרטית ברחוב דיסנצ'יק או בקליניקה בקרית נטפים לנוחותכם.

רוצים לדעת אם ילדכם מתאים לטיפול באמנות? אני מזמינה אתכם לשיחת כימיה ראשונית ללא עלות בה נדון יחדיו בבעיה בה אנו רוצים לטפל ונבין ביחד האם טיפול באמנות היא דרך הטיפול האידיאלית בשביל הילד שלכם.

לשיחת ייעוץ ללא עלות חייגו או שלחו ווטסאפ למספר 050-574-0090, אשמח לעמוד לשירותכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיפול באומנות לילדים

שיחת כימיה ללא עלות

לא כל אחד מתאים לטיפול באומנות ולא כל מטפלת מתאימה לכל מטופל!
לכן אני מציעה שיחת כימיה חינם לכל הלקוחות החדשים. לא מתחייבים לכלום, רק נדבר 🌸